امکانات پنل هوشمند مشتریان

جلب رضایت مشتری اولویت ماست

در هر سیستمی مشتری و جلب رضایت آن در اولویت قرار دارد. زیرا وجود مشتریان وفادار موجب رونق هر کسب و کاری است. بنابراین فراهم نمودن امکانات و ابزار مناسب جهت ارائه خدمات هرچه بهتر به مشتری و دریافت فیدبک و تعامل با ایشان می‌تواند مفید واقع شود. پنل هوشمند مشتریان AppLift با طراحی متفاوت سعی کرده کلیه نیازهای مشتریان یک شرکت آسانسوری را مرتفع نموده و تعامل مناسبی جهت دریافت فیدبک و نظرات ایشان فراهم نماید. در زیر به گوشه‌ای از امکانات این بخش اشاره می‌کنیم:

آگاهی از مراحل انجام کار

همواره مشتریان بدنبال آگاهی از مرحله انجام کارشان هستند که این اطلاعات می‌تواند یک اطمینان خاطر و صبوری در مشتری ایجاد نماید. به همین منظور پنل هوشمند مشتریان AppLift این امکان را برای جلب بیشتر رضایت مشتریان شما فراهم نموده است.

دسترسی به اطلاعات آسانسور‌ها

یک مشتری آگاه به مسائل فنی نیاز دارد که به اطلاعات آسانسورهای نصب شده و خدماتی که برای ایشان صورت پذیرفته دسترسی داشته باشد، پنل هوشمند مشتریان AppLift این امکان را برای مشتری فراهم می‌نماید که به کلیه اطلاعات دستگاههای خود دسترسی داشته و بدینوسیله اعتماد ایشان بیش از پیش جلب خواهد شد.

دسترسی به خدمات

با پنل هوشمند مشتریان AppLift، مشتری به کلیه خدماتی که توسط شما ارائه می‌شود دسترسی دارد و می‌تواند برای هرکدام بدون نیاز به مراجعه حضوری درخواست ثبت نماید و شما به راحتی می‌توانید درخواست‌ها را مشاهده و پیگیری نمائید.

دسترسی به امورمالی

با پنل هوشمند مشتریان AppLift، مشتریان می‌توانند کلیه فاکتورها و صورتحساب‌های خود را بصورت آنلاین پرداخت نمایند و تاریخچه کلیه پرداخت‌های خود را مشاهده کنند.

دسترسی به فایل‌ها

برای سهولت و سرعت بخشیدن به کارها پس از تکمیل اطلاعات پروژه‌ها، مشتریان می‌توانند، قراردادها، فاکتورها و هرگونه مستنداتی که لازم هست از طریق پنل هوشمند مشتریان AppLift دانلود و یا آپلود نمایند.

دسترسی به جزئیات قراردادها

بدلیل تفاوت تعهدات و خدمات سرویس و نگهداری و نصب و راه‌اندازی، قراردادهای هریک با دیگری متفاوت هستند و مشتری برای آگاهی از مفاد قرارداد و جزئیاتی که ممکن است در پروژه‌های مختلف فرق داشته باشند می‌تواند از طریق پنل هوشمند مشتریان AppLift به این جزئیات دسترس داشته باشد.